Ciekawe gadżety reklamowe

Szukając interesujących gadżetów reklamowych, często trafiamy na kubki, długopisy, notatniki lub inne akcesoria biurowe, na których można umieścić logo firmy. Tego rodzaju produkty stały się na tyle popularne, że na stałe wpisały się w kanon firmowych upominków. Co jednak w przypadku, gdy szukamy nieco mniej klasycznych inspiracji? W jakich sytuacjach mogą okazać się przydatne i na jakie gadżety reklamowe warto zwrócić uwagę, chcąc zdecydować się na coś oryginalnego? Podpowiadamy!

Dlaczego firma powinna mieć własne gadżety reklamowe?

W dobie rosnącej konkurencji obranie odpowiedniego planu działania, który pozwoli nam wejść w dialog z potencjalnymi odbiorcami, jest niezbędne w osiąganiu celów marketingowych każdej firmy. Jednak zarówno obecni, jak i przyszli klienci stykają się z różnorodnymi przekazami reklamowymi tak wiele razy w ciągu dnia, że budowanie ich relacji z naszą marką może okazać się nie lada wyzwaniem. To, o czym warto pamiętać, to odpowiednia strategia marketingowa, dzięki której uda się nam nie tylko dotrzeć do odbiorców z informacją na temat oferty firmy, ale także zainteresować ich proponowanymi usługami lub produktami, a następnie pozostać w świadomości grupy docelowej.

Ciekawe gadżety reklamowe mogą okazać się jednym ze skutecznych sposobów na budowanie pozytywnego wizerunku marki. Aby jeszcze lepiej spełniały swoje zadanie, warto zadbać o to, by ich charakter wpisywał się w potrzeby grupy docelowej – o wiele lepszy efekt osiągniemy, dzieląc się z klientami upominkami, które są ciekawe, stylowe i zaskakujące, a przede wszystkim – praktyczne. Wówczas, nawet jeśli będą to gadżety z logo marki, nie będą miały tak nachalnego charakteru reklamowego. Pamiętajmy także, że tak przygotowane produkty mogą okazać się przydatne w różnych momentach życia firmy. Oprócz potencjalnych klientów, mogą zostać wręczone m.in.:

  • uczestnikom organizowanych przez firmę szkoleń, konferencji lub warsztatów,
  • obecnym pracownikom oraz tym, którzy dołączają do zespołu,
  • partnerom biznesowym oraz podwykonawcom współpracującym z marką.

Wachlarz produktów, na które może zostać przeniesiony projekt logo marki, a także ich ogromny potencjał sprawiają, że inwestycję związaną z ich zakupem firmowych gadżetów warto potraktować jako jeden z kluczowych elementów autopromocji. Jakie nowoczesne gadżety mogą okazać się więc strzałem w dziesiątkę?

Gadżety elektroniczne – dla pracowników, klientów i partnerów biznesowych

Jedna z chętnie wybieranych grup produktów, które można wręczyć w formie praktycznego upominku są elektroniczne gadżety reklamowe – ich przewagą jest ogromny potencjał wykorzystania i zwykle doceniane są przez obdarowane nimi osoby. W końcu zapasowe źródło energii lub nowoczesna indukcyjna ładowarka z logo firmy to przedmioty, które mogą przydać się każdemu, zarówno w pracy, w domu, jak i podczas podróży – nie tylko tej służbowej. Wybierającego typu produkty, warto zwrócić uwagę także na odpowiednie kable reklamowe, dzięki którym zadbamy o to, aby wybrany powerbank z logo czy ładowarka były kompatybilne z posiadanymi przez zespół urządzeniami. Alternatywą w zakresie upominków, która pomoże nam podkreślić nowoczesne podejście firmy, mogą być także inne gadżety elektroniczne – np. okulary VR, głośniki reklamowe czy słuchawki z logo marki.

Z myślą o work-life balance – gadżety reklamowe w postaci gier

W dobie dzisiejszej świadomości związanej z rolą równowagi, jaką warto starać się zachować między życiem zawodowym a prywatnym, gadżety reklamowe wspierające tego typu postawę cieszą się sporym uznaniem. W tym zakresie warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju akcesoria, które mogą towarzyszyć obdarowanym ich czasie wolnym. Logo firmy może pojawić się np. na opakowaniu gier karcianych czy popularnych łamigłówek. Wyrafinowaną formą podarunku będą natomiast ekskluzywne kolekcje kultowych planszówek lub zestawy do gry w bule z logo marki. Trafionym pomysłem mogą okazać się także gadżety reklamowe zachęcające do aktywnego trybu życia – np. zestawy do gry w golfa lub badmintona oraz piłki z nadrukiem logo lub hasła marki.

Praktyczne akcesoria do kuchni i codziennego użytku

Jeśli chcemy, aby myśl o naszej marce towarzyszyła jej klientom i partnerom biznesowym podczas codziennych czynności, dobrym wyborem mogą okazać się akcesoria do kuchni – np. lunchboxy lub termiczne butelki z logo firmy. Na tym jednak nie koniec prezentowych inspiracji, które – poza praktycznym wymiarem – mogą zyskać także charakter reklamowy. Ciekawym wyborem, a zarazem ekskluzywnym  prezentem będą deski do krojenia sera i przekąsek lub stojaki na wino. W zależności od formy, możemy przenieść na ich powierzchnię projekt firmowego logo tak, aby nie tylko odpowiadał naszym potrzebom, ale stał się integralną częścią produktu. Gadżety reklamowe w takiej formie mają spore szanse być docenione zarówno przez pracowników zespołu, jak i wymagających partnerów biznesowych marki.

Jeśli zależy nam na tym, aby trafić do grona  klientów, zaskoczyć pracowników firmowym upominkiem, czy zrobić wrażenie na kontrahentach, warto zdecydować się na ciekawe gadżety reklamowe. Chwila zastanowienia i analiza preferencji odbiorców z pewnością pozwolą znaleźć takie rozwiązanie, które doskonale wpisze się w najnowsze trendy marketingowe, a w świadomości obdarowanych zaistnieje jako pomysłowy i praktyczny gadżet.

Nasz wyjątkowy blog reklamowy !

Nowości i pomysły - gadżety dla firm !

Tylko u nas poczytacie co nowego w branży gadżetów reklamowych dla firm. Co dwa tygodnie publikujemy informacje, które pomogą Wam wybrać najlepsze upominki dla gości i klientów.

Najnowsze trendy i cool pomysły - My nie pozwalamy nudzić sie naszym Klientom!