NAPISZ DO NAS:

INFO@GADZETY.COM

PN-PT 9:00 - 17:00

Kolorowe gadżety reklamowe

Już od dawna wiadomo, że kolory mają ogromny wpływ na postępowanie i decyzje człowieka. Choć otaczają go z każdej strony, nie zawsze zdaje on sobie sprawę z tego wpływu. Właśnie dlatego świetnym zabiegiem marketingowym jest świadome korzystanie z kolorów przy budowie marki firmy. Można to zrobić na przykład zamawiając gadżety reklamowe w jego barwach i z logiem. Jak wybrać odpowiedni kolor i jakie akcesoria się sprawdzą? Oto garść informacji o gadżetach reklamowych w różnych kolorach! 

Gadżety we wszystkich kolorach tęczy… i nie tylko!

Życie człowieka toczy się w świecie barw, od najmłodszych lat styka się on z nimi i buduje na ich temat różne skojarzenia – pozytywne, jak i negatywne. Barwy ułatwiają funkcjonowanie w wielu dziedzinach życia, niech przykładem będą choćby znaki drogowe. Znaczenie wielu kolorów może zmieniać się w zależności od kontekstu, w jakim występują – na przykład kolor czerwony na drodze oznacza zakaz lub ostrzeżenie, ale w innych sytuacjach może kojarzyć się z miłością i namiętnością. Można korzystać z tego wpływu, jaki mają kolory na umysł człowieka i stosując go świadomie zwiększać na przykład sprzedaż swojego produktu. Zarówno logo, jak i ogólna szata graficzna związana z firmą powinna być dopasowana kolorystycznie do profilu działalności. Dzięki temu odpowiednie zestawienie barw wywoła u klientów podświadome wrażenia na temat marki, na przykład profesjonalizmu, zaufania lub prestiżu.

Kolorowe gadżety reklamowe

Genialnie w tym celu sprawdzają się gadżety reklamowe, które pozwolą na budowanie świadomości marki w wielu różnych sytuacjach. Poza różnorodnością dostępnych barw, można wybrać najróżniejsze rodzaje gadżetów, które także warto skojarzyć z profilem działalności przedsiębiorstwa. Breloki, długopisy, kubki i smycze to klasyka, ale może warto rozważyć termosy, butelki, torby na zakupy, a nawet parasole? Gadżety takie to skuteczny, uniwersalny i niedrogi pomysł na akcję marketingową, którą można łatwo dostosować do swoich potrzeb. Wracając zaś do kolorów, ich wybór powinien zależeć od naprawdę wielu czynników. W biznesie ważne jest, żeby kolor kojarzony z marką był przede wszystkim przyjemny dla oka i nie męczył samym nań patrzeniem. Zestawienia kolorów powinny tworzyć przy tym jedną całość i ułatwiać przekazanie podstawowych informacji o produkcie/marce. Poza tym na postrzeganie kolorów mają takie czynniki jak płeć, wychowanie, wzorce kulturowe i osobiste preferencje. Jak wywoływać u klientów określone emocje za pomocą kolorów? Więcej na ten temat poniżej!

Czarny – elegancja i profesjonalizm

Choć może wydawać się niektórym przygnębiająca, dobrze użyta czerń podkreśli profesjonalne podejście firmy, jakość oferowanych usług i luksus produktów. Kompozycje graficzne wykorzystujące czerń zwykle są minimalistyczne i dobrze sprawdzają się przy drogich autach, biżuterii i ubraniach, ale także na stronach internetowych firm oferujących usługi prawne i biurowe. Czerń sprawdzi się też w przypadku restauracji, baru lub cukierni. Popularne czarne gadżety reklamowe to kubki, podkładki pod myszkę, pamięci USB i parasolki, które wraz z logiem firmy tworzą wrażenie elegancji i profesjonalizmu.

Biały – subtelność i delikatność

Biel świetnie łączy się z innymi barwami, zwłaszcza wyrazistymi, tworząc spójną, ale charakterystyczną kompozycję. Biel jest także symbolem czystości, delikatności i, podobnie jak czerń, profesjonalizmu. Z tego powodu biały kolor jest obecny w wielu reklamach środków higienicznych i czyszczących. Mimo wszystko jego uniwersalność i wspomniana łatwość jego łączenia pozwala korzystać z niego także w przypadku większości produktów, w tym także luksusowych. Biel to dobre tło, gdyż kontrastuje ze wszystkim wokół, sprawia zatem że wszelkie loga i symbole bardziej rzucają się w oczy. Dobrze wykorzystać do tego białe gadżety reklamowe, takie jak długopisy, kubki, butelki lub torby materiałowe.

Czerwony – żywiołowa barwa

Czerwień powinna być używana rozsądnie, gdyż może powodować zarówno pozytywne, jak i negatywne emocje. Kojarzy się z działaniem, siłą, wyrazistym smakiem i zapachem. Stosowany z umiarem zdecydowanie pobudzi do działania, przyciągnie wzrok, stworzy wrażenie prężnego rozwoju. Czerwone gadżety reklamowe będą wyróżniać się i zachęcać do korzystania, gdyż to ulubiony kolor wielu osób o energicznym usposobieniu. Tak naprawdę trudno wskazać gadżet reklamowy, który nie skorzystałby na zastosowaniu czerwonego motywu!

Zielony – budzący zaufanie i uspokajający

Zieleń jest bardzo chętnie stosowana w identyfikacji wizualnej wielu biznesów i trudno się temu dziwić! Można śmiało założyć, że kolor ten kojarzy się natychmiast z naturą, bezpieczeństwem i ekologią. Właśnie dlatego jest tak chętnie stosowany przez firmy zajmujące się kosmetykami i ekologiczną żywnością. Mimo to zielony sprawdzi się jako podstawowy kolor kojarzony z firmą, gdyż budzi zaufanie i jest przez większość ludzi uważany za kojący. Dlatego zielone gadżety reklamowe to łatwy sposób na reklamę firmy – obdarowane nimi osoby bardzo chętnie będą z nich korzystać, dzięki temu logo firmy łatwiej zapisze się w ich pamięci!

Żółty – radość i przygoda

Podobnie jak czerwień, żółty należy stosować z rozwagą, gdyż mimo wszystko bywa używano jako kolor ostrzegawczy. Jednak na pewno można użyć tego koloru by podkreślić żywiołowość, energię i radość, jakie są związane z produktami lub usługami firmy. Żółty pobudza do działania i wyróżnia się z tłumu zwłaszcza, że nie jest aż tak często stosowany w marketingu, jak czerwony. Stosując żółte gadżety reklamowe można stworzyć efektowne i bardzo rzucające się w oczy zestawy marketingowe. W tym kolorze świetnie wyglądają zarówno koszulki, czapki, jak i kubki i breloki.

Niebieski – bezpieczeństwo i harmonia

Różne odcienie niebieskiego są prawdopodobnie najczęstszymi barwami stosowanymi w marketingu. Jest tak z kilku powodów. Przede wszystkim to bardzo przyjemny w odbiorze kolor, który ceni sobie bardzo wiele osób. Pod względem budzonych przezeń emocji pełni podobne do zielonego funkcje uspokajające i budujące zaufanie klienta. Poza tym jest kojarzony z bezpieczeństwem i stabilnością, dlatego tak chętnie sięgają po niebieski firmy ubezpieczeniowe. Niebieskie gadżety reklamowe to strzał w dziesiątkę, gdyż będą wyglądać genialnie w dowolnej formie jaką przyjmą!

Złoty – luksus i odświętny charakter

Choć oczywiście złoto kojarzy się wszystkim z bogactwem i przepychem, jest szeroko stosowany w kontekstach związanych ze Świętami i innymi okazjami do wręczania prezentów. Jego wyjątkowy charakter sprawia, że dobrze jest stosować go z umiarem dla podkreślenia unikatowości i luksusu. Jego podobna do czerni i bieli funkcja sprawia, że to z tymi barwami jest łączony najczęściej. Złote gadżety reklamowe będą unikalnie prezentować się w dowolnym miejscu, a najlepiej w tym kolorze wypadną długopisy i akcesoria kosmetyczne.

Szary trwały i ponadczasowy!

Szarość może nie budzić na pierwszy rzut oka pozytywnych skojarzeń, lecz w marketingu jest niezmiernie przydatna. Sama w sobie świadczy o stabilności, profesjonalizmie i ugruntowanej pozycji. Rozwija natomiast skrzydła w połączeniu z bardziej jaskrawymi barwami, z którymi stworzy niepowtarzalne kompozycje. Ze względu na swój wydźwięk szary to barwa najchętniej używana w branżach usługowych, gdzie szczególnie pożądane jest zaufanie i dyskrecja. Szare gadżety reklamowe mogą być jak najbardziej atrakcyjne, najlepiej wyglądają butelki termiczne, długopisy i pamięci USB!

Fioletowy szlachetny i kreatywny!

Fiolet był od dawna był uważany za barwę tyleż szlachetną, co tajemniczą. Pobudza wyobraźnię, lecz jednocześnie jest stonowany. Jest stosowany chętnie w telekomunikacji, ale też w branży kosmetycznej, gdyż jest lubiany przez kobiety. To bardzo uniwersalna barwa, która sprawdzi się w większości branż, a fioletowe gadżety reklamowe takie jak długopisy, czapki lub butelki termiczne na pewno rzucą się w oczy!

Różowy – nie tylko dla dziewcząt!

Choć róż może kojarzyć się ze słodyczami, lalkami i wszystkim co dziewczęce, trop ten nie musi zawsze być zgodny z prawdą. Delikatny różowy kojarzy się z wrażliwością i opiekuńczością, jednak intensywna wersja tej barwy bywa wykorzystywana do podkreślenia przebojowości marki – niekoniecznie skierowanej tylko do kobiet! Niemniej bardzo często stosowana jest w branży kosmetycznej, zabawkowej i cukierniczej. Jako różowe gadżety reklamowe bardzo dobrze sprawdzą się notesy, torebki, butelki oraz kosmetyczki.

Pomarańczowy – prędkość i energia

Choć pomarańczowy bywa czasami odradzany jako kolor stosowany w marketingu, to jego umiejętne zastosowanie może wywołać powalający efekt. Ten kolor dla odważnych podkreśla bowiem szybkość oferowanych usług. Bywa zatem stosowany w telekomunikacji i w logach przeglądarek internetowych. Z drugiej strony, pomarańcz kojarzy się z niskimi cenami i promocjami, dlatego jest chętnie wybierany przez zwłaszcza przez sklepy internetowe, ale także stacjonarne. Oryginalne pomarańczowe gadżety reklamowe mogą kojarzyć się ze słońcem i latem, zatem ciekawym pomysłem będą okulary przeciwsłoneczne lub piłka plażowa w tym kolorze! 

Srebrny – doświadczenie i rzetelność

Srebro podobnie jak złoto zaznacza status premium danej usługi lub produktu. Jednak poza tym daje znać, że jest on nowoczesny, a jednocześnie ugruntowany w tradycji. Dlatego to częsty wybór wśród producentów elektroniki, ale też kosmetyków. Jest to kolor lubiany zwłaszcza przez mężczyzn i osoby gustujące w stonowanych kolorach. Srebrne gadżety reklamowe mogą przybierać różne formy, bardzo dobrze wyglądać będzie srebrna pamięć USB, brelok, otwieracz do butelek lub butelka na napoje.

Kolory na każdą okazję

Znając powyższe zasady związane z kolorami można skutecznie stosować je w marketingu, zwłaszcza zamawiając odpowiednie sygnowane logo firmy gadżety reklamowe. Nie da się ukryć, że na powyższych kolorach nie kończą się możliwości i warto dowolnie eksperymentować zwłaszcza z ich połączeniami. Poza tym, że można stosować różne odcienie, dobrze jest pomyśleć o gadżetach z metalicznym pokryciem lub przezroczystymi elementami. Dzięki temu można stworzyć unikatowe i zapadające w pamięć gadżety reklamowe. Używające je osoby nie tylko będą miały stały kontakt z marką, ale pośrednio będą budować jej świadomość wśród innych osób, z którymi będą miały kontakt.Jest to zatem niedroga i bardzo skuteczna metoda marketingu!