Kolorowe gadżety reklamowe

Już od dawna wiadomo, że kolory mają ogromny wpływ na postępowanie i decyzje człowieka. Choć otaczają go z każdej strony, nie zawsze zdaje on sobie sprawę z tego wpływu. Właśnie dlatego świetnym zabiegiem marketingowym jest świadome korzystanie z kolorów przy budowie marki firmy. Można to zrobić na przykład zamawiając gadżety reklamowe w jego barwach i z logiem. Jak wybrać odpowiedni kolor i jakie akcesoria się sprawdzą? Oto garść informacji o gadżetach reklamowych w różnych kolorach! 

Gadżety we wszystkich kolorach tęczy… i nie tylko!

Życie człowieka toczy się w świecie barw, od najmłodszych lat styka się on z nimi i buduje na ich temat różne skojarzenia – pozytywne, jak i negatywne. Barwy ułatwiają funkcjonowanie w wielu dziedzinach życia, niech przykładem będą choćby znaki drogowe. Znaczenie wielu kolorów może zmieniać się w zależności od kontekstu, w jakim występują – na przykład kolor czerwony na drodze oznacza zakaz lub ostrzeżenie, ale w innych sytuacjach może kojarzyć się z miłością i namiętnością. Można korzystać z tego wpływu, jaki mają kolory na umysł człowieka i stosując go świadomie zwiększać na przykład sprzedaż swojego produktu. Zarówno logo, jak i ogólna szata graficzna związana z firmą powinna być dopasowana kolorystycznie do profilu działalności. Dzięki temu odpowiednie zestawienie barw wywoła u klientów podświadome wrażenia na temat marki, na przykład profesjonalizmu, zaufania lub prestiżu.

Kolorowe gadżety reklamowe

Genialnie w tym celu sprawdzają się gadżety reklamowe, które pozwolą na budowanie świadomości marki w wielu różnych sytuacjach. Poza różnorodnością dostępnych barw, można wybrać najróżniejsze rodzaje gadżetów, które także warto skojarzyć z profilem działalności przedsiębiorstwa. Breloki, długopisy, kubki i smycze to klasyka, ale może warto rozważyć termosy, butelki, torby na zakupy, a nawet parasole? Gadżety takie to skuteczny, uniwersalny i niedrogi pomysł na akcję marketingową, którą można łatwo dostosować do swoich potrzeb. Wracając zaś do kolorów, ich wybór powinien zależeć od naprawdę wielu czynników. W biznesie ważne jest, żeby kolor kojarzony z marką był przede wszystkim przyjemny dla oka i nie męczył samym nań patrzeniem. Zestawienia kolorów powinny tworzyć przy tym jedną całość i ułatwiać przekazanie podstawowych informacji o produkcie/marce. Poza tym na postrzeganie kolorów mają takie czynniki jak płeć, wychowanie, wzorce kulturowe i osobiste preferencje. Jak wywoływać u klientów określone emocje za pomocą kolorów? Więcej na ten temat poniżej!

Czarny – elegancja i profesjonalizm

Choć może wydawać się niektórym przygnębiająca, dobrze użyta czerń podkreśli profesjonalne podejście firmy, jakość oferowanych usług i luksus produktów. Kompozycje graficzne wykorzystujące czerń zwykle są minimalistyczne i dobrze sprawdzają się przy drogich autach, biżuterii i ubraniach, ale także na stronach internetowych firm oferujących usługi prawne i biurowe. Czerń sprawdzi się też w przypadku restauracji, baru lub cukierni. Popularne czarne gadżety reklamowe to kubki, podkładki pod myszkę, pamięci USB i parasolki, które wraz z logiem firmy tworzą wrażenie elegancji i profesjonalizmu.

Biały – subtelność i delikatność

Biel świetnie łączy się z innymi barwami, zwłaszcza wyrazistymi, tworząc spójną, ale charakterystyczną kompozycję. Biel jest także symbolem czystości, delikatności i, podobnie jak czerń, profesjonalizmu. Z tego powodu biały kolor jest obecny w wielu reklamach środków higienicznych i czyszczących. Mimo wszystko jego uniwersalność i wspomniana łatwość jego łączenia pozwala korzystać z niego także w przypadku większości produktów, w tym także luksusowych. Biel to dobre tło, gdyż kontrastuje ze wszystkim wokół, sprawia zatem że wszelkie loga i symbole bardziej rzucają się w oczy. Dobrze wykorzystać do tego białe gadżety reklamowe, takie jak długopisy, kubki, butelki lub torby materiałowe.

Czerwony – żywiołowa barwa

Czerwień powinna być używana rozsądnie, gdyż może powodować zarówno pozytywne, jak i negatywne emocje. Kojarzy się z działaniem, siłą, wyrazistym smakiem i zapachem. Stosowany z umiarem zdecydowanie pobudzi do działania, przyciągnie wzrok, stworzy wrażenie prężnego rozwoju. Czerwone gadżety reklamowe będą wyróżniać się i zachęcać do korzystania, gdyż to ulubiony kolor wielu osób o energicznym usposobieniu. Tak naprawdę trudno wskazać gadżet reklamowy, który nie skorzystałby na zastosowaniu czerwonego motywu!

Zielony – budzący zaufanie i uspokajający

Zieleń jest bardzo chętnie stosowana w identyfikacji wizualnej wielu biznesów i trudno się temu dziwić! Można śmiało założyć, że kolor ten kojarzy się natychmiast z naturą, bezpieczeństwem i ekologią. Właśnie dlatego jest tak chętnie stosowany przez firmy zajmujące się kosmetykami i ekologiczną żywnością. Mimo to zielony sprawdzi się jako podstawowy kolor kojarzony z firmą, gdyż budzi zaufanie i jest przez większość ludzi uważany za kojący. Dlatego zielone gadżety reklamowe to łatwy sposób na reklamę firmy – obdarowane nimi osoby bardzo chętnie będą z nich korzystać, dzięki temu logo firmy łatwiej zapisze się w ich pamięci!

Żółty – radość i przygoda

Podobnie jak czerwień, żółty należy stosować z rozwagą, gdyż mimo wszystko bywa używano jako kolor ostrzegawczy. Jednak na pewno można użyć tego koloru by podkreślić żywiołowość, energię i radość, jakie są związane z produktami lub usługami firmy. Żółty pobudza do działania i wyróżnia się z tłumu zwłaszcza, że nie jest aż tak często stosowany w marketingu, jak czerwony. Stosując żółte gadżety reklamowe można stworzyć efektowne i bardzo rzucające się w oczy zestawy marketingowe. W tym kolorze świetnie wyglądają zarówno koszulki, czapki, jak i kubki i breloki.

Niebieski – bezpieczeństwo i harmonia

Różne odcienie niebieskiego są prawdopodobnie najczęstszymi barwami stosowanymi w marketingu. Jest tak z kilku powodów. Przede wszystkim to bardzo przyjemny w odbiorze kolor, który ceni sobie bardzo wiele osób. Pod względem budzonych przezeń emocji pełni podobne do zielonego funkcje uspokajające i budujące zaufanie klienta. Poza tym jest kojarzony z bezpieczeństwem i stabilnością, dlatego tak chętnie sięgają po niebieski firmy ubezpieczeniowe. Niebieskie gadżety reklamowe to strzał w dziesiątkę, gdyż będą wyglądać genialnie w dowolnej formie jaką przyjmą!

Złoty – luksus i odświętny charakter

Choć oczywiście złoto kojarzy się wszystkim z bogactwem i przepychem, jest szeroko stosowany w kontekstach związanych ze Świętami i innymi okazjami do wręczania prezentów. Jego wyjątkowy charakter sprawia, że dobrze jest stosować go z umiarem dla podkreślenia unikatowości i luksusu. Jego podobna do czerni i bieli funkcja sprawia, że to z tymi barwami jest łączony najczęściej. Złote gadżety reklamowe będą unikalnie prezentować się w dowolnym miejscu, a najlepiej w tym kolorze wypadną długopisy i akcesoria kosmetyczne.

Szary trwały i ponadczasowy!

Szarość może nie budzić na pierwszy rzut oka pozytywnych skojarzeń, lecz w marketingu jest niezmiernie przydatna. Sama w sobie świadczy o stabilności, profesjonalizmie i ugruntowanej pozycji. Rozwija natomiast skrzydła w połączeniu z bardziej jaskrawymi barwami, z którymi stworzy niepowtarzalne kompozycje. Ze względu na swój wydźwięk szary to barwa najchętniej używana w branżach usługowych, gdzie szczególnie pożądane jest zaufanie i dyskrecja. Szare gadżety reklamowe mogą być jak najbardziej atrakcyjne, najlepiej wyglądają butelki termiczne, długopisy i pamięci USB!

Fioletowy szlachetny i kreatywny!

Fiolet był od dawna był uważany za barwę tyleż szlachetną, co tajemniczą. Pobudza wyobraźnię, lecz jednocześnie jest stonowany. Jest stosowany chętnie w telekomunikacji, ale też w branży kosmetycznej, gdyż jest lubiany przez kobiety. To bardzo uniwersalna barwa, która sprawdzi się w większości branż, a fioletowe gadżety reklamowe takie jak długopisy, czapki lub butelki termiczne na pewno rzucą się w oczy!