Fioletowe gadżety reklamowe

Każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą lub artystyczną chce się wyróżnić na tle innych. Oryginalność i własny, niepowtarzalny styl to dziś ogromna wartość, choć coraz trudniej osiągnąć taki efekt. Przedsiębiorstwa i instytucje, które zabiegają o klienta często tworzą różnego rodzaju akcesoria marketingowe i symboliczne formy, które mają na celu autoprezentację. Dobrze jest przygotowywać dla potencjalnych partnerów do współpracy oraz kupujących przedmioty codziennego użytku, które zachęcą ich do interakcji. Gadżety reklamowe w dzisiejszych czasach muszą już bowiem nie tylko ładnie wyglądać, ale także spełniać określone funkcje, aby były przydatne dla odbiorców. Za sprawą drobnych upominków buduje się pozytywny wizerunek marki, która staje się rozpoznawalna. Popularne jest operowanie kolorem w celach marketingowych. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest produkowanie fantów w odcieniach fioletu. Dlaczego i gdzie można go zastosować?

Gadżety reklamowe w kolorze fioletowym – dlaczego cieszą się zainteresowaniem?

Odcień dojrzałej śliwki lub kwiatów wrzosu to kolor, który w najbliższym otoczeniu człowieka zazwyczaj nie jest zbyt często spotykany. Inne, bardziej powszechnie występujące odcienie, zdecydowanie zdominowały rzeczywistość. Dlatego też największym walorem fioletu jest jego unikatowość. Tworząc kolorowe gadżety reklamowe, marketingowcy coraz częściej muszą odwoływać się do nieoczywistych form i zaskakującej kolorystyki, ponieważ coraz trudniej jest znaleźć coś, czego jeszcze nikt wcześniej nie zastosował. Symbolika koloru fioletowego jest dość złożona. W świecie przyrody określa on to, co najrzadziej spotykane i egzotyczne, np. barwne ptaki lub rośliny. Jest to również barwa kojarzona z magią i duchowością, tym, co wzniosłe i nieprzeniknione, co od razu nasuwa skojarzenie, że przedmioty wykonane w fiolecie mają niezwykłe właściwości. Fioletowe gadżety z logo mają moc przyciągania uwagi. Przeznaczone są dla osób pewnych siebie, kierujących się w życiu własnymi zasadami i lubiących odróżniać się od otoczenia. 

Jak najlepiej wykorzystać fioletową barwę?

W jagodowych tonacjach można tworzyć praktycznie wszystko: od elementów garderoby, poprzez przedmioty codziennego użytku i biżuterię, aż do nietypowych aranżacji wnętrz. Fioletowe gadżety reklamowe dla klientów firm sprawiają, że każdy czuje się niczym prawdziwy VIP. Fioletowe długopisy i kubeczki to idealne akcesoria dla myślicieli, którzy wykonują skomplikowane obliczenia lub mają typową pracę umysłową, ponieważ te tonacje sprzyjają procesowi twórczemu, kreatywności i sprawności szarych komórek. Popularne stały się także fioletowe breloczki, uchwyty lub etui na telefony z logiem, albo adresem strony internetowej konkretnej instytucji. Klucze ozdobione nietypowym brelokiem bądź telefon ubrany w nieprzeciętną szatę stają się wręcz towarem luksusowym za sprawą swej unikatowości. Gadżety w kolorze fioletowym mogą prezentować się nieco tajemniczo i dumnie, co także zwiększa zainteresowanie odbiorców takimi przedmiotami. Zazwyczaj ludzie chcą mieć coś, czego nie mają inni, więc decydują się na niszowe kolory i produkty. 

Dla kogo fiolet? 

Ten odcień jest odpowiedni z pewnością dla szkół, uczelni i placówek oświatowych, a także wszystkich miejsc, gdzie zdobywa się wiedzę i szlifuje ważne umiejętności. Gadżety reklamowe w takich niezwykłych barwach doskonale sprawdzą się w kancelariach prawnych, bankach, biurach rachunkowych i podatkowych. Będą bowiem podkreślały profesjonalizm i niezawodność pracowników danej firmy. 

Polecamy świetny blog pt: Psychologia koloru fioletowy.

“Różne odcienie fioletu wykorzystują też firmy zajmujące się szeroko rozumianą technologią i innowacjami. Fioletowe logo ma np. poczta Yahoo!, a sieć telekomunikacyjna Play zastrzegła fiolet, który występuje w jej brandingu. Używając tej barwy, marki tego typu uwydatniają skojarzenia z oryginalnością. Dzięki stymulacji obszaru odpowiedzialnego za kreatywność mogą być postrzegane jako marki bardziej pomysłowe”

Fioletowe gadżety z logo świetnie zareklamują takie miejsca, w których stawia się na autentyczność, wyobraźnię i własny styl. Mogą to być sklepy z nietypową odzieżą, salony fryzjerskie i pracownie stylistyczne, galerie sztuki, ekskluzywne restauracje, hotele, kluby muzyczne, czy salony kosmetyczne, i studia wizażu. Kolor ametystu sprawdzi się również w sklepach z biżuterią, księgarniach, sklepach zielarskich czy ezoterycznych. Nawet niewielki fioletowy gadżet marketingowy może kogoś zaintrygować na tyle, że osoba ta, choćby z ciekawości, zdecyduje się wstąpić do konkretnego sklepu lub salonu.