Niebieskie gadżety reklamowe

Czy niebieskie gadżety reklamowe dla Klientów to dobry pomysł?

Zdecydowanie tak, bo wszystko co praktyczne, zawsze się przydaje. Firma dbając o swój wizerunek, dba o to, aby identyfikacja wizualna była spójna. Kolory firmowe, logo, materiały reklamowe, powinny być w jednolitych barwach, które zapadają w pamięć i pozwalają szybki skojarzyć kolor i grafikę z daną firmą. Spójne podejście w zakresie grafiki pozwoli po pewnym czasie cieszyć się rozpoznawalnością i pozytywnymi skojarzeniami Klientów, zarówno obecnych, jak i tych potencjalnych. Gadżety reklamowe to prosty i skuteczny sposób na zwiększenie świadomości marki u Klientów. Jakie gadżety reklamowe wybrać? Jeśli chodzi o kolor, to niebieskie gadżety reklamowe to dobry pomysł na drobny prezent. Niebieski to kolor, który jest lubiany przed zdecydowaną większość osób, jest spokojny i budzi przyjemne skojarzenia. Dlatego drobne upominki reklamowe w tym kolorze to dobry pomysł. Spotkanie z Klientem, targi firmowe czy gadżety w salce spotkań, to ciekawy pomysł na zwrócenie uwagi. Kolorowe gadżety reklamowe z logo pozwolą się wyróżnić i pozytywnie zaprezentować na rynku.

Jakie niebieskie gadżety firmowe warto wybrać?

Niebieskie gadżety z logo to dobry pomysł na wyróżnienie się i okazanie Klientom zainteresowania. Niebieska butelka plastikowa lub bidon z karabińczykiem w tym samym kolorze to bardzo praktyczne gadżety. Większość osób potrzebuje czegoś do napełniania wodą i doceni takie praktyczne upominki. Ogólna zasada przy wyborze gadżetów reklamowych brzmi, postaw na praktyczne zastosowanie. Niebieska butelka z logo, niebieski bidon z logo będą się bardzo dobrze komponować z białym, szarym lub czarnym logo. Dlatego firmy, które mają właśnie takie kolory firmowe, powinny zastanowić się nad wyborem tego koloru. Nawet niebieskie klapki plażowe, jako mały prezent w miesiącach letnich, będą fajnym pomysłem, prostym, a przydatnym. Piłka footbolowa z logo to prezent idealny dla osób lubiących sport. Nawet jeśli Klient jej nie wykorzysta, to podaruje dzieciom, a wtedy cel firmy, czyli reklamowanie się, nadal zostaje zachowany. Gadżety w kolorze niebieskim będą przyjemne dla oka i na pewno zostaną zapamiętane przez Klientów.

Niebieska piłeczka antystresowa z logo? A może niebieskie hamak do yogi? Niebieski materac dmuchany z logo? Niebieskie gadżety reklamowe mogą, ale nie muszą być tak oczywiste jak długopis, tylko mogą zaskakiwać i być przeznaczone do relaksu lub spędzania wolnego czasu. Odbiorcy coraz bardziej cenią sobie również gadżety relaksujące, a nie tylko praktyczne. Najlepiej mieć różne zestawy niebieskich gadżetów z logo i tworzyć różnorodne zestawy reklamowe, w zależności od okazji i jeśli wiadomo, to gustu obdarowanej osoby.

Polecamy świetny blog pt: Psychologia koloru – niebieski

“Kolor, który jednocześnie wzbudza zaufanie, kojarzy się z wiedzą i daje poczucie bezpieczeństwa, jest idealny dla marek świadczących usługi dużego ryzyka. Są to przede wszystkim firmy zajmujące się finansami: banki, ubezpieczyciele, różnego rodzaju kancelarie. Znanymi wszystkim przykładami mogą być bank PKO BP i PZU.

Niebieski to także kolor typowy dla brandów technologicznych lub pracujących z technologiami. W tym przypadku dobór niebieskiej barwy daje poczucie przejrzystości, wzbudza zaufanie i respekt. Kojarzy się z wiedzą i odpowiedzialnością. Niebieskie logo ma największy serwis społecznościowy na świecie, czyli Facebook”

Niebieskie gadżety reklamowe – czy warto?

Gadżety reklamowe mogą być najzwyklejsze i tanie, lub też bardziej wyszukane. Każdy z nich ozdobiony logo, będzie skutecznie przypominał osobie o firmie, od której go dostał. Czy to w czasie codziennych czynności jak picie herbaty z niebieskiego kubka z logo czy też w wakacje, pływając na niebieskim dmuchanym materacu lub grający w piłkę. Mechanizm psychologiczny bazujący na drobnej nagrodzie, sprawia, że chcemy się odwdzięczyć, a zatem zdecydujemy się choćby na rozmowę biznesową z osobą, która nas obdarowała. Z kolei obecni Klienci obdarowani niebanalnym gadżetem reklamowym, także będą zadowoleni i ich lojalność do firmy będzie się nieświadomie zwiększać. Gadżety w kolorze niebieskim to pewny wybór, a spokojny kolor wzbudzi pozytywne nastawienie. To jakie gadżety reklamowe pasują do danej firmy, to już kwestia kreatywności pracowników marketingu lub szukania powiązania z profilem firmy. Na przykład firma obsługująca hotele, może z powodzeniem postawić na gadżety reklamowe związane ze spędzaniem wolnego czasu, bo będzie to w naturalny sposób nawiązywało do branży hotelowej. Z kolei firmy IT mogą dodawać do zestawów upominkowych gadżety elektroniczne lub związane z technologią, jak choćby gadżety reklamowe do smartfonów czy etui na telefon z logo.