Szare gadżety reklamowe

Czy warto inwestować w szare gadżety z logo?

Z pewnością każdy choć raz widział jakiś gadżet reklamowy. Mogła to być być teczka na dokumenty (którą większość posiada, na przykład z banku), albo najpopularniejsze – długopisy. Jednak wielu przedsiębiorców wciąż zastanawia się; po co w ogóle inwestować w gadżety reklamowe? Otóż gadżety firmowe uznawane są za jedną z najbardziej efektywnych form reklamy na jaką może zdecydować się firma. Są przy tym jednym z bardziej budżetowych sposobów. Wykorzystywane są przede wszystkim w celu budowania świadomości marki. Oznacza to, że dzięki szarym gadżetom z logo, nie tylko poszerza się grono odbiorców, ale również budzi w nich pozytywne emocje i zapada w pamięć. 
Użyteczne szare gadżety reklamowe, czyli takie, które faktycznie znajdą zastosowanie w życiu codziennym odbiorców dają możliwość pozostania w ich głowach na dłużej. Dzięki temu powstają pozytywne relacje między firmą a konsumentem, co z kolei prowadzi do zaufania. Badania dowodzą temu, iż firmowe gadżety, które okazały się użyteczne sprawiają, że ponad 80% odbiorców chętniej powraca do marki.

Szare gadżety reklamowe – co można dzięki nimi zyskać?

Pokazane już zostało, w jaki sposób oddziałują na odbiorcę odpowiednio dobrane gadżety. Ale jakie dają zyski przedsiębiorcom?

  • Dobrze dobrane gadżety, to znaczy takie, których kolorystyka odzwierciedlać będzie działania firmy, a przy tym okażą się użyteczne, budują pozytywne relacje między firmą a klientem, co prowadzi do zaufania. Zaufanie z kolei sprawia, iż konsument chętniej podejmuje decyzje zakupowe.
  • Kolorowe gadżety reklamowe pozwalają dotrzeć do szerszej grupy odbiorców. Na przykład poprzez samo zauważenie gadżetu, czy skorzystanie z niego.
  • Gadżety są również oznaką wiary w markę oraz budzą pozytywne skojarzenia, co znów prowadzi do zaufania.
  • W skutek wyżej wymienionych elementów (które składają się na cały proces marketingu związanego z gadżetami reklamowymi) dochodzi do zwiększenia zysków.

Najlepsze gadżety w kolorze szarym

Zastanawiając się, jaki kolor wybrać na przewodni swojej marki, warto jest rozważyć kolor szary. Szary jako kolor wizualizacji poczynań marki może symbolizować spokój, opanowanie, wyciszenie, wiedzę i fachowość, a także luksus. Jest to również barwa, która uznawana jest za uniwersalną, co oznacza, iż świetnie komponować się będzie z innymi odcieniami. Szare gadżety reklamowe warto jest wykorzystać jako oznakę profesjonalizmu, otwartości i firmy, której można zaufać, bo wie, co robi. Przykładem marek, które wykorzystały szare barwy jako przewodnie są Jaguar czy Wikipedia (jedno świadczy luksusie i fachowości, a drugie o wiedzy. Obydwie natomiast budzą zaufanie). Są to tylko przykłady marek, na których można się wzorować. Gadżety reklamowe pozwalają na sprecyzowanie logotypu, który pojawi się na wybranych produktach. Można je wybierać spośród wielu kategorii. Dodatkowo, istnieje możliwość sortowania produktów po wybranym kolorze, co zdecydowanie pomaga w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Polecamy świetny blog pt: Symbolika koloru szarego

“Barwa szara została ponownie odkryta przez marketing produktów. Opakowania w tym odcieniu wysyłają jasne przesłanie o elegancji, dobrym smaku, ponadczasowości. Skierowane są do osób, które podobnie rozumieją estetykę i charakteryzują się takim samym rozumieniem urody barw. W państwach rozwiniętych szarość to klasyka i wyznacznik poziomu życia, które nie potrzebuje impulsów wokół siebie, by osiągnąć harmonię i równowagę. W przeciwieństwie do państw trzeciego świata, które traktują kolor szary jako symbol biedy i niskiego stanu. Ta różnica determinuje eksport produktów i zmienia oblicze importu. “

Jakie są najlepsze szare gadżety reklamowe

  • Jednym z najlepszych szarych gadżetów z logo firmy jest ładowarka. Jako, że niemal wszyscy, w szczególności w sferach biznesu korzystają z telefonów komórkowych każdego dnia, do wielu czynności, jest to podstawowy element, w jaki muszą być wyposażeni. Nie ma więc nic bardziej irytującego, niż ładowarka, która nagle przestaje ładować, albo co gorsze – jej brak. Dzięki zapewnieniu swoim odbiorcom takiego gadżetu można być pewnym, że będzie on użytkowany każdego dnia, a dzięki temu marka zapadnie w pamięć i będzie kojarzona jako pomocna, użyteczna oraz godna zaufania.
  • Głośnik Bluetooth to kolejny pomysł, jakim można łatwo zapaść w pamięć odbiorcom. W szczególności jeśli pojawi się na nim spersonalizowany logotyp. W końcu, jak często można spotkać markę, która w prezencie rozdaje dobrej jakości głośniki?
  • Notatnik i długopis. Czyli innymi słowy klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody, ponieważ zawsze jest potrzebna. Gadżety w kolorze szarym w postaci notatnika czy długopisów używane będą każdego dnia.