Białe gadżety reklamowe

Biel to symbol czystości, przejrzystości i niewinności. Wybierając produkty w tej barwie, można podkreślić swe szlachetne zamiary, ale także postawić na jasne, doskonale widoczne przedmioty, które będą świeciły swoim naturalnym blaskiem. Kolor biały uważany jest za klasykę, która zawsze się sprawdza, nigdy nie wychodzi z mody i do wszystkiego pasuje. Jest on bowiem bardzo uniwersalny, więc sprawdzi się też doskonale w połączeniu z innymi kolorami. Przedsiębiorcy, sklepy firmowe czy artyści, którzy wybierają białe, jasne odcienie na gadżety marketingowe, są bardziej wiarygodni i kojarzeni z delikatnością, oraz dobrym smakiem. Jakie białe produkty reklamowe wybrać i komu one posłużą?

Kawa czy herbata – białe kubki i filiżanki reklamowe

Nie ma osoby, która nie piłaby ulubionego napoju z samego rana. Większość użytkowników, którzy muszą wcześnie wstawać do pracy wybiera zdecydowanie pobudzającą kawę, ale znajdą się także entuzjaści herbaty. Niezależnie od upodobań smakowych, ludzie często mają także swoje kubeczki bądź filiżanki, z których piją na co dzień i których nie zamieniliby na żadne inne. Dlatego też biała filiżanka z logo firmy to pomysłowy sposób na marketing. Nie jest to bowiem kolejny gadżet, który ktoś schowa do szuflady. Kubków używa każdy i to nie tylko od święta. Podczas spożywania aromatycznego napoju klient buduje zatem pozytywne skojarzenia związane z daną marką. Nazwa lub logo przedsiębiorstwa umieszczone na naczyniu zostają zapamiętane jako coś sympatycznego, ponieważ parujący płyn daje radość podniebieniu. Białe kubki reklamowe są wdzięcznym produktem do obróbki, gdyż łatwo nanieść na nie obrazy lub teksty. Pracodawcy mogą zamówić firmowe kubki dla swoich pracowników, co znacznie podnosi prestiż firmy na zewnątrz, gdyż jednolite naczynia wprowadzają ład i harmonię. Filiżanki i kubki z nadrukami są dobrą opcją dla firm usługowych i sklepów przyjmujących bezpośrednio klientów w swojej siedzibie. Pasują do biur, gabinetów, kancelarii prawnych, etc. Kolorowe gadżety reklamowe to sposób, aby zaznaczyć swoją pozycję na rynku. 

Odzież reklamowa w bieli

Choć panuje powszechne przekonanie, że białe ubrania łatwo się brudzą, to jednak jest to mit, gdyż ubrania w każdym kolorze w takim samym stopniu narażone są na nieczystości. Tylko od ich użytkowników zależy, jak długo zachowają estetyczny wygląd. Biel to barwa, którą można nosić na co dzień i od święta. Dlatego też białe bluzy i koszulki reklamowe sprawdzą się niezależnie od okoliczności. Elementy garderoby są tym, co najbardziej rzuca się w oczy, gdy ktoś mija ludzi na ulicy lub w galerii handlowej. Dlatego też białe gadżety z logo obejmują także części strojów. Koszulki i bluzy z nadrukami promującymi firmę lub konkretną działalność artystyczną mogą nosić modele i modelki, hostessy w sklepach, pracownicy danego biura lub salonu. Czasem przedsiębiorstwa udostępniają swoją firmową odzież w ramach umów barterowych. Widać to doskonale na przykładzie celebrytów, którzy promują odzież i obuwie światowych marek poprzez sam fakt ich noszenia w miejscach publicznych. Białe ubrania reklamowe mogą posłużyć sklepom z odzieżą codzienną i sportową, lecz sprawdzą się także w innych branżach. Obecnie popularne jest tworzenie spersonalizowanej odzieży, która ma za zadanie pokazać czyjś indywidualny styl i artyzm, bądź zaprezentować jego usługi. Gadżety reklamowe jako zwykłe przedmioty codziennego użytku to najlepsze rozwiązanie. 

Polecamy świetny blog pt: Psychologia koloru – biały

“Biel, zwłaszcza połączona z kolorem srebrnym, jest wyrazem nowoczesności i szeroko rozumianej czystości. To kolor typowy dla branży technologicznej. Największe marki komunikują bielą i srebrem swoją otwartość na innowacje. To połączenie, które znajdziemy np. w brandingu Apple, Sony i Tesli. Wszystkie te marki łączy innowacyjność i nowoczesność. Ponieważ biel to kolor nieskazitelności i czystości, jest też typową barwą dla branży kosmetycznej i medycyny. Biały wybierają gabinety kosmetyczne, kliniki medycyny estetycznej, dentyści itd. Dzięki temu podkreślają, że świadczone przez nich usługi są higieniczne. Nie można też zapomnieć, że białe są lekarskie kitle, a narzędzia chirurgiczne srebrne.”

Inne nietypowe białe gadżety reklamowe

Produkty w bieli nawet, jeśli mają niewielkie gabaryty i tak zazwyczaj rzucają się w oczy. Dlatego też, jeśli przedsiębiorca nie chce, aby jego gadżety były nadmiernie wyeksponowane, a jedynie dyskretnie zachęcały do zainteresowania się marką, może wybrać mniejsze przedmioty do marketingu. Białe gadżety reklamowe, które są małe a jednocześnie widoczne to np. różnego rodzaju przypinki. Można na nich umieścić logo firmy lub adres strony internetowej. Odbiorcy lubią zazwyczaj takie gadżety, które oprócz funkcji reklamowej, spełniają jeszcze praktyczną rolę, czyli np. białe smycze i breloki reklamowe zabezpieczają klucze przed ich zgubieniem. Mogą one być rozdawane np.  klientom i pracownikom firm transportowych, salonów samochodowych lub biur nieruchomości. Sympatią cieszą się również długopisy reklamowe w bieli, które sprawdzą się w biurach, punktach obsługi, w urzędach, w bankach czy na pocztach. Produkty marketingowe w białych barwach niezmiennie kojarzą się z profesjonalizmem.