Pomarańczowe gadżety reklamowe

Jak kolory pomarańczowy wpływa na podejmowane przez konsumentów decyzje?

Barwy otaczają wszystko i wszystkich. To dzięki nim świat jest ciekawy. Kolory wpływają na to, jak człowiek postrzega swoje otoczenie. Jeśli jest nudne, może to oznaczać, że kolory nie są wystarczająco wyraziste. Jeśli ciekawe, to znaczy, że zostały umiejętnie dobrane i wykorzystane. Kolor pomarańczowy to mieszanka dwóch barw; czerwonego oraz żółtego. Przy czym kolor czerwony jest uznawany za barwę, która zwraca uwagę i pobudza. Żółty z kolei wykorzystywany jest jako symbol bogactwa i różnorodności. Łącząc te dwa kolory można otrzymać coś, co pobudza do działania, a także kojarzy się z przygodą, zabawą czymś miłym, co przywodzi na myśl dobre wspomnienia.

Po co więc firmie pomarańczowe gadżety reklamowe?

Pomarańczowy nie jest często wykorzystywany w celach marketingowych, ponieważ nie jest łatwo użyć go we właściwy sposób. Mimo, iż budzi pozytywne skojarzenia, to użyty w nadmiarze może powodować wrażenie przesytu i przytłoczyć odbiorcę. Jednak użyty we właściwy sposób może stać się integralną częścią budowania świadomości marki. Dzięki temu, iż pomarańczowe gadżety reklamowe budzą pozytywne skojarzenia, temu, kto je wykorzystuje łatwiej jest zdobyć zaufanie odbiorcy. A jest to przecież jeden z najważniejszych elementów sprzedażowych. Bez zbudowania odpowiedniego zaufania na poziomie sprzedawca – klient nikt nie zdecyduje się na zakup. Gadżety w kolorze pomarańczowym skłaniają och odbiorców do podejmowania decyzji. Dzięki temu, podejmują oni więcej decyzji zakupowych, robią to szybciej i często bardziej ryzykownie. W połączeniu ze zbudowanym zaufaniem, sprzedawca może zyskać lepszą pozycję, w której posiada przewagę nad konsumentem, ponieważ oddziałuje na jego postrzeganie produktu oraz istniejące między nimi relacje.

Jakie gadżety w kolorze pomarańczowym?

Pomarańczowe gadżety reklamowe z logo firmy powinny zostać dobrane w taki sposób, aby odpowiadały temu, czy ta firma się zajmuje. Dzięki temu przedsiębiorstwo doda swoim działaniom oznaki profesjonalizmu. Posiadanie gadżetów nie jest jedynie elementem podejmowanych działań marketingowych. Oczywiście, pomaga dotrzeć do większej ilości potencjalnych klientów oraz wzbudzać odpowiednie skojarzenia. Jednak gadżety reklamowe to również pokazanie przez firmę, iż jest się z niej dumnym. To także oznaka profesjonalizmu. Jednak, aby móc pokazać się od tej strony i w odpowiedni sposób budować świadomość własnej marki, należy przede wszystkim wybrać odpowiednie kolorowe gadżety reklamowe. Aby to zrobić, konieczne jest posiadanie możliwości wyboru. Dlatego też, myśląc o specyficznych potrzebach przedsiębiorców powstało wiele różnych kategorii, z których można wybierać gadżety w kolorze pomarańczowym. Poza możliwością selekcji na poszczególne typy gadżetów dla firm, istnieje również możliwość specyficznego wyszukiwania. Poszukując gadżetów w kolorze pomarańczowym wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło pomarańczowe, a ukaże się lista odpowiadających produktów. Kolor gadżetów można też znaleźć w inny sposób. Wchodząc w odpowiednią kategorię dostępnych produktów można po prostu zaznaczyć odpowiadające firmie kolory, by ukazały się tylko takie.

Polecamy świetny blog pt: Pomarańczowy – Magia Kolorów.

Pomarańczowy .. bardzo często wykorzystywany jest przez dietetyków i kluby fitness, pojawia się także w identyfikacjach restauracji, ponieważ powszechnie uważa się, że pobudza on apetyt. Jedzenie owoców, w tym w dużej mierze pomarańczy, kojarzy się nam ze zdrowiem (prawdopodobnie przez to, że łączymy witaminę C z odpornością). Pomarańczowy jest również miód. Można śmiało stwierdzić, że jest to „najzdrowsza” barwa ze wszystkich ponieważ jednoznacznie kojarzy nam się właśnie ze zdrowiem i witaminami”

Zastanawiając się nad rodzajem gadżetu oraz jego kolorystyką, nie można zapomnieć o tym iż powinno się na nim znaleźć logo firmy. Gadżety reklamowe posiadają możliwość spersonalizowania całokształtu logotypu, co jest świetną opcją dla tych, którzy celują w zwiększenie rozpoznawalności marki. Jakie zatem gadżety będą odpowiednie?

  • Rękawiczki do ekranów dotykowych – jak często można zobaczyć rękawiczki z logotypem firmy? No właśnie, jest to raczej niespotykane. Dzięki temu od razu zwraca uwagę odbiorcy, a także pokazuje odmienność w pozytywny sposób. Może stać się nawet cechą charakterystyczną firmy.
  • Będąc w pracy często korzysta się z takich przyborów jak długopis, czy notes. Jest to coś, co często jest na wierzchu, a dzięki temu łatwo jest to dostrzec. Klasyczny zestaw z logotypem oraz wybraną kolorystyką może pomóc w budowaniu marki.
  • Etui na smartfon, z którego korzysta już każdy to kolejny świetny sposób na pokazanie skąd się jest i wzbudzenie zainteresowania.