Różowe gadżety reklamowe

Kolor różowy, zwłaszcza w swej delikatnej, pudrowej odmianie, stereotypowo kojarzony jest z barwą przeznaczoną wyłącznie dla kobiet. Już niemowlętom płci żeńskiej kupuje się różowe ubranka i kocyki. Tymczasem po rzeczy utrzymane w tej kolorystyce sięgają coraz częściej także panowie, ponieważ żaden kolor nie jest zarezerwowany wyłącznie dla jednej grupy odbiorców. Róż w swoich licznych odcieniach daje szerokie pole do popisu twórcom przedmiotów codziennego użytku, elementów garderoby czy przydatnych akcesoriów. Dlatego też jest chętnie wykorzystywany także przez osoby lub firmy, które chcą zareklamować swoje usługi. 

Jakie różowe gadżety reklamowe najlepsze?

Dobry marketing to gwarancja budowania pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa i zdobywania zaufania klientów. Obecnie wiele firm decyduje się na kolorowe gadżety reklamowe, które towarzyszą konsumentom w codziennym życiu. Gadżety w kolorze różowym z pewnością wyróżnią się na tle innych, ponieważ ta barwa jest doskonale widoczna i niemal od razu rzuca się w oczy. Mając np. różowy breloczek do kluczy, można je łatwiej znaleźć w przepastnej torebce lub pośród tysiąca innych przedmiotów leżących na stole. To ważne zwłaszcza dla osób, które mają na głowie wiele spraw i żyją w nieustannym pośpiechu. Różowe przedmioty z nadrukowanym logo firmy będą zauważane przez przypadkowe osoby trzecie, gdy np. firma przygotuje dla swoich miłośników różowe parasole reklamowe. Róż to bowiem idealny kolor na słotę. Gdy za oknem robi się szaro, brudno i ponuro, różowe gadżety z logo napawają większym optymizmem i chęcią życia. Różowy parasol czy peleryna reklamujące daną markę sprawdzą się również idealnie we mgle, ponieważ ich użytkownik będzie lepiej widoczny dla kierowców nadjeżdżających samochodów. 

Dla kogo akcesoria z logo w różowym kolorze?

Rozmaite odcienie różu najbardziej kojarzą się z wszelkiego rodzaju salonami urody, miejscami związanymi z poprawą wyglądu. W tym barwach mogą występować kosmetyczki, szczotki do włosów czy małe kieszonkowe lusterka, na których umieszcza się nazwę przedsiębiorstwa, lub adres jego strony internetowej. W tego typu miejscach często klienci otrzymują na własność próbki preparatów, pilniczki do paznokci czy inne prezenciki. Warto dodać do tego zestawu jakiś niewielki różowy gadżecik maketingowy, który sprawi, że dana osoba poczuje się wyróżniona i chętnie będzie wracała do salonu. Gadżety reklamowe w odcieniach fuksji lub pudrowego różu mogą być wykorzystywane w salonach fryzjerskich, sklepach z zabawkami i odzieżą dla dzieci, w artystycznych atelier, salonach samochodowych czy biurach obsługi klienta. Nawet zwykły różowy długopis, notatnik czy kubek ożywi ponure wnętrze i sprawi, że zyska ono niepowtarzalny charakter. Takie akcenty nie ujdą uwadze petentów, którzy zapamiętają wyraziste kolory i spośród kilku marek wybiorą tę, która zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych unikatową kolorystyką.

Polecamy świetny blog pt: Psychologia koloru różowy.

“Mimo przewrotnej historii różu, branding w tym kolorze przyjmują głównie marki kobiece. W ten sposób jasno komunikują swój charakter lub charakter sprzedawanych produktów. Róż znajdziemy więc w drogeriach, np. Hebe, i na opakowaniach produktów kobiecych, np. liczne artykuły Always”

Największe zalety różu

Różowa barwa jest kojarzona z zalotnością, romansem, uwodzicielską naturą. Właśnie dlatego wybór tych tonacji, jeśli chodzi o produkty i akcesoria marketingowe dla danej firmy, jest strzałem w dziesiątkę. Różowe gadżety reklamowe pozwalają niemalże od razu zbudować ciepłą relację z klientem, wrażenie intymności i słodyczy. Osoba obdarowana różowym przedmiotem z logo przedsiębiorstwa czuje się, jakby była adorowana i rozpieszczana. Dzięki takim bodźcom jej zdanie o produktach lub usługach danej marki jest dużo bardziej pochlebne. Drobne podarunki mogą być wręczane stałym klientom lub potencjalnym nowy osobom, aby zachęcić je do współpracy. Mocny, nasycony róż dodaje energii i wigoru, z kolei pastelowe odmiany różu przynoszą spokój i ukojenie. Dlatego też łatwo można sobie wyobrazić gadżety reklamowe w kolorze różowym wykonywane dla przedstawicieli różnych branż. Szalona fuksja mogłaby zdobić produkty marketingowe sklepu sportowego, który będzie promował aktywny tryb życia, zaś delikatny, blady róż może występować na akcesoriach z logiem poradni psychologicznej lub strefy relaksu.